ŽiWELL Express

všemi nástrahami tě provede VlakFest

 • 4 dny ve vlaku
 • 1 200 kilometrů
 • 12 cestovatelských přednášek
 • 10 hudebních vystoupení
 • Nekonečně hudebních jammů
 • Dobré pivo a výborné jídlo

Naše představa dokonalého víkendu je dojet po staré trati na louku, s příjemnými lidmi si dát pivo, poslechnout si o jejich cestách a při kytaře usínat pod hvězdnou oblohou.

Čekají tě 4 dny ve vlaku, během kterých ujedeme přes 1 200 kilometrů a poslechneme si 12 cestovatelských přednášek a 10 hudebních vystoupení. K tomu si připočti nekonečně hudebních jammů a zábavy v režii účastníků.
 

Na co se můžeš těšit

Vlak

Každý den nás čeká 7 hodin jízdy vlakem, koncerty, hudební jamy, povídání a koupačky. Projedeme Sázavu, Žďárské vrchy, Jeseníky a dojedeme až do Piešťan.

Cestovatelé

Celá akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi dálku. Hudba a pivo jsou důležité, ale bez skvělých cestovatelských přednášek by to nebylo ono. Patrona nám dělá Ládík Zibura a cestovatelů od kosti tu potkáte spoustu.

Hudba

Festival bude provázet hudba známých i méně známých umělců, kteří zahrají ve vlaku i večer na louce. Místo se najde i pro ty, kteří chtějí hudbu tvořit a společně s ostatními jamovat. Vezměte s sebou kytaru, ukulele, flétnu, foukací harmoniku i zpěvníky.

Fajn lidi

Akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi život a dálky. Podmínkou účasti je slušné chování a zábava jen s přiměřeným množstvím alkoholu.

Itinerář

 • 1.
  den

  Odjezd z Brna

  Cesta přes Moravu do Vápenné na večerní koncert

 • 2.
  den

  Jízda křížem krážem přes Moravu

  Celý den tě čekají koncerty a cestovatelské přednášky ve vlaku, večer dojedeme do Svobodných Heřmanic na večerní koncert

 • 3.
  den

  Hurá na Slovensko

  Cestu tentokrát zakončíme v Žilině, opět se těš na skvělý večerní koncert

 • 4.
  den

  Cesta zpět do Brna

  Poslední koncert a přednáška, zakončení festivalu a návrat do Brna

Tvůj průvodce

VlakFest

VlakFest je skupina kamarádů, která podlehla kouzlu pravidelného staccatu kol o dilatační spáry, šarmu naštvaných průvodčích, teplému pivu a okýnkům, co se nedají zavřít (nebo otevřít).

Organizuje vlaková dobrodružství pro všechny fajn lidi. Začali v roce 2019 festivalem ŽiWELL Express a jejich cílem je vypravit vlastní vlak do Íránu a uspořádat festival v Súdánu.

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Na akci může jet úplně každý, bereme lidi jakéhokoliv věku, pokud jsou mladí duchem :) Akce je vhodná pro děti, jen počítej s tím, že stráví 3 dny ve vlaku, kde může být trochu hlučněji. Po domluvě bereme i klidné a společenské psy.

Osobní hygiena

Záchody jsou ve vlaku v každém vagónu. Se sprchami radši nepočítej, ale nějaký rybník nebo lom seženeme.

Co s sebou

Moc si toho neber, ať ve vlaku není víc zavazadel než lidí. Stačí hudební nástroj, spacák, kartáček na zuby a náhradní spodní prádlo. A pokud nechceš trpět hladem nebo žízní, bude se ti hodit i trochu peněz.

Ubytování a strava

Ubytování

V ceně je místo pro stan na louce. Pokud preferuješ pevné zdi, můžeš si připlatit za lehátko nebo lůžko ve vlaku. Kapacita je omezená a kdo se dřív přihlásí, ten dřív spí v kupéčku a může si vybrat spolunocležníky.

Strava

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar s kuchyní, kde si můžeš koupit teplou snídani, oběd i večeři. Každý večer si u táboráku můžeš opéct párky masové i sójové nebo třeba marshmallow.

Pitný režim

Na večerních zastávkách bude k dispozici pitná voda, jinak si můžeš koupit balenou (nebo jiné nealko) ve vlaku. O doplňování tekutin a iontů se postará piešťanský pivovar ŽiWELL. O zvýšení energie zase brněnská pražírna MOTMOT. I nějaké ty lihoviny budou...

Co je a není v ceně

Co je v ceně

 • Jízdenka
 • Vstupenky na koncerty
 • Vstupenky na přednášky
 • Ubytování ve stanu

V ceně není

 • Nocleh ve vlaku
 • Jídlo a pití

Doplňující informace

 • Nocleh ve vlaku ve 4lůžkovém (příplatek 600 Kč) nebo 6lůžkovém (příplatek 450 Kč) kupé

Proč si vybrat dobrodužství na SirFogg.com

Nezávislí
průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické
dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní
zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

3. červenec 2021
od 2 900 Kč