Tři státy za 1 den

všemi nástrahami tě provede Maxmilián Pavlas

 • O víkendu stihneš navštívit celkem 3 státy: Polsko, Slovensko a Česko
 • Vylezeš na horu, prozkoumáš zříceninu a svezeš se na jední z nejstarších lanovek ve střední Evropě!
 • Vše stihneš za jeden jediný den.

Pokud nevíš co podniknout a o víkendu máš volno, zajeď se podívat na východ Česka a zažij tohle dobrodružství! Za jeden den ti ukážu naše dva sousedy a k tomu se svezeš na jedné z nejstarších lanovek ve střední Evropě.

Itinerář

 • 1.
  den

  Tři státy, jeden den

  Naše dobrodružství začneme průzkumem zříceného hradu Strečno na Slovensku. Vylezeme až k němu a pokocháme se výhledem na řeku Váh. Poté se vydáme do Polska, ale před tím se zastavíme na skvělý slovenský oběd v kolibě, kde si pochutnáme na lokálním jídle z místní Gorálie, což je horská oblast, která se rozléhá přes všechny tři státy, Česko, Polsko a Slovensko. V Polsku se vydáme na horu Velká Čantoryje, která je opředena spousty pověstmi a legendami. Hora se tyčí na hranici s Českem a na vrcholku je rozhledna, ze které uvidíme náš další cíl. Náš další cíl je hora Javorový v Česku. Po zdolání Velké Čantoryje přejedeme na tuto horu. Zde ale šlapat nebudeme, protože pro zdolání vrcholu využijeme jednu z nejstaších lanovek ve střední Evropě. Nahoře si dáme něco k snědku a se západem slunce bude náš den u konce. Dolů se opět svezeme a bude následovat váš rozvoz do Třince a rozloučení.

Tvůj průvodce

Maxmilián Pavlas

Před několika lety jsem začínal Černobylskou Zónu prozkoumávat jako stalker - nelegálně.

Byla to jediná možnost, jak vidět v Černobylu, co jsem si přál a nebýt přitom žádnou agenturou omezován. Postupem času se mnou chtělo jet čím dál více lidí, a tak jsem začal dávat dohromady takové „pololegální“ výlety, kde si člověk dělá téměř co chce (ovšem bezpečně a s respektem k prostředí).

Za tu dobu jsem sestavil ultimátní itinerář, kdy se za tři dny stihne vidět to nejzajímavější z Černobylu a dostat se na místa, kde se normální turisté ani nepodívají. Nyní dělám průvodce já osobně, nebo moji přátelé přímo v Zóně, kteří znají mé způsoby a v Zóně se pohybují stejně jako já, svobodně. V takovém případě dohlížím na to, aby každá výprava proběhla tak, jak má a bez omezení!

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Výšlap na Velkou Čantoryji vede po asfaltové stezce a jde se přibližně 3h. Výstup není náročný, ale člověk se zadýchá.

Výbava

 • Batoh se svačinkou a pitím

Ubytování a strava

Ubytování

Není

Strava

Vlastní

Co je v ceně

 • Doprava mezi místy
 • Lanovka

 

V ceně není

 • Jídlo a pití
 • Pojištění

 

Vlak

Praha ↔︎ Třinec, centrum: od 450 Kč

12. březen 2021
850 Kč