Tři státy za 1 den

všemi nástrahami tě provede Prizrak

 • O víkendu stihneš navštívit celkem 3 státy: Polsko, Slovensko a Česko
 • Vylezeš na horu, prozkoumáš zříceninu a svezeš se na jední z nejstarších lanovek ve střední Evropě!
 • Vše stihneš za jeden jediný den.

Pokud nevíš co podniknout a o víkendu máš volno, zajeď se podívat na východ Česka a zažij tohle dobrodružství! Za jeden den ti ukážu naše dva sousedy a k tomu se svezeš na jedné z nejstarších lanovek ve střední Evropě.

Itinerář

 • 1.
  den

  Tři státy, jeden den

  Naše dobrodružství začneme průzkumem zříceného hradu Strečno na Slovensku. Vylezeme až k němu a pokocháme se výhledem na řeku Váh. Poté se vydáme do Polska, ale před tím se zastavíme na skvělý slovenský oběd v kolibě, kde si pochutnáme na lokálním jídle z místní Gorálie, což je horská oblast, která se rozléhá přes všechny tři státy, Česko, Polsko a Slovensko. V Polsku se vydáme na horu Velká Čantoryje, která je opředena spousty pověstmi a legendami. Hora se tyčí na hranici s Českem a na vrcholku je rozhledna, ze které uvidíme náš další cíl. Náš další cíl je hora Javorový v Česku. Po zdolání Velké Čantoryje přejedeme na tuto horu. Zde ale šlapat nebudeme, protože pro zdolání vrcholu využijeme jednu z nejstaších lanovek ve střední Evropě. Nahoře si dáme něco k snědku a se západem slunce bude náš den u konce. Dolů se opět svezeme a bude následovat váš rozvoz do Třince a rozloučení.

Tvůj průvodce

Prizrak

Prizrak je zkušený urbexák, který prolezl kde jakou díru, opuštěnou továrnu nebo opuštěný barák. Nejraději má však vojenské objekty, a proto jezdí sem tam utíkat vojákům a psům na Ukrajinu, kde se týden prodírá radioaktivní pustinou a nelegálně prozkoumává Černobyl a okolí.

Jeho nadšení pro detail a bezchybnost takových akcí se poté krásně kloubí s nějakým tím extra zážitkem navíc. Jako třeba tenkrát, když překonával radioaktivní řeku Uzh na labuti.

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Výšlap na Velkou Čantoryji vede po asfaltové stezce a jde se přibližně 3h. Výstup není náročný, ale člověk se zadýchá.

Výbava

 • Batoh se svačinkou a pitím

Ubytování a strava

Ubytování

Není

Strava

Vlastní

Co je v ceně

 • Doprava mezi místy
 • Lanovka

 

V ceně není

 • Jídlo a pití
 • Pojištění

 

Vlak

Praha ↔︎ Třinec, centrum: od 450 Kč

9. říjen 2020
850 Kč
Zobrazit terminy