Stalker výprava do Černobylu

všemi nástrahami tě provede Prizrak

 • Staň se skutečným Stalkerem a vydej se na průzkum Černobylu po vlastní ose.
 • Zapomeň na cestovku tady budeš 6 dní utíkat vojákům a psům!
 • Budeš mít hlad, žízeň, strach, halucinace a adrenalin ti bude po dobu 7 dní zaplavovat celé tělo.
 • Uvidíš to nejlepší z černobylské Zóny a zažiješ pravou apokalypsu na vlastní kůži!
 • Mise: Přespat v městě duchů

Chceš se stát  skutečným Stalkerm černobylské Zóny? Tak se přidej ke mě a já ho z tebe za 6 dní udělám! Během sedmi dní zažiješ jedno z tvých největších dobrodružství v životě. Společně budeme utíkat vojákům a jejich hlídacím psům, krýt se před policejními hlídkami a pohybovat se tiše jako stíny, aby si nás nikdo nevšiml. Při tom se podíváš na to nejzajímavější z Černobylu a vše si budeš moci projít vlastním tempem a bez přítomnosti davu turistů. Za ten týden nachodíme něco přes 100 km a pravděpodobně si sáhneš na své dno. V Zóně poznáš, kým skutečně jsi. Vylezeme si na 150 m vysoký radar Duga a město duchů Pripjať bude naše. Noční procházky jsou mé nejoblíbenější! Pokud si troufáš, rád se stanu tvým průvodcem.

Itinerář

1.
den
Vstup do Zóny

Vyzvednu tě na místě setkání brzy ráno a rovnou to namíříme na okraj Zóny. První den je nejnáročnější, protože dojdeme až k radaru Duga. Budeme muset překonat řeku Uzh, projít nepříjemným terénem přibližně 30 km a sem tam budeme utíkat před hlídkou. První noc přečkáme u radaru.

2.
den
Město duchů

Druhý den bude taky náročný, jelikož se budeme muset dostat do Pripjati, města duchů. Příchod bude někdy podvečer možná v noci, ale následující tři dny budeme trávit už jenom ve městě, bez batohů, nalehko.

3.-4.
den
Pripjať a okolí

Za dva dny si projdeme to nejzajímavější z města a okolí. Uvidíme všechny známé, ale i neznámé lokace. Máme absolutní svobodu, a tak si můžeme zajít nebo vylézt kde nás jenom napadne. Nebudeme nikam spěchat a neustále se budeme skrývat před turisty a hlídkami. Spát budeme na pohodu, abychom se zotavili a připravili se na cestu zpět.

5.-6.
den
Cesta zpět

Na cestu zpět si dáme dva dny. Budeme hodně unavení a je důležité neztartit koncentraci na zpáteční cestě, kdy to člověka svádí k nepozornosti. Den navíc využijeme k průzkumu zapadlých vesniček. V libovolné vesničce si poté vybereme domek, ve kterém přespíme. Následující den se vydáme už směrem k autu a Zónu opustíme.

Tvůj průvodce

Prizrak

Prizrak je zkušený urbexák, který prolezl kde jakou díru, opuštěnou továrnu nebo opuštěný barák. Nejraději má však vojenské objekty, a proto jezdí sem tam utíkat vojákům a psům na Ukrajinu, kde se týden prodírá radioaktivní pustinou a nelegálně prozkoumává Černobyl a okolí.

Jeho nadšení pro detail a bezchybnost takových akcí se poté krásně kloubí s nějakým tím extra zážitkem navíc. Jako třeba tenkrát, když překonával radioaktivní řeku Uzh na labuti.

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Velmi náročná fyzická a psychická zátěž. Nachodíme přes 100 km v těžce prostupném terénu, budeme dehydrovaní a hladoví, neustály stres a adrenalin. Je dobré znát své limity a mít silnou povahu. 

Výbava

Speciální seznam ti pošlu.

Ubytování a strava

Ubytování

Vlastní spacák

Strava

Vlastní, doporučím ti co si vzít.

Co je a není v ceně

Co je v ceně

 • průvodcovské služby
 • Veškerou dopravu na místě
 • Ubytování
 • Večeře

V ceně není

 • Jídlo
 • Cestovní pojištění
 • PCR Test

Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Doplňující informace

 

 

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

Zatím bez termínů
25 000 Kč