Stalker výprava do Černobylu

všemi nástrahami tě provede Prizrak

 • Staň se skutečným Stalkerem a vydej se na průzkum Černobylu po vlastní ose.
 • Zapomeň na cestovku tady budeš 6 dní utíkat vojákům a psům!
 • Budeš mít hlad, žízeň, strach, halucinace a adrenalin ti bude po dobu 7 dní zaplavovat celé tělo.
 • Uvidíš to nejlepší z černobylské Zóny a zažiješ pravou apokalypsu na vlastní kůži!
 • Mise: Přespat v městě duchů

Chceš se stát  skutečným Stalkerm černobylské Zóny? Tak se přidej ke mě a já ho z tebe za 6 dní udělám! Během sedmi dní zažiješ jedno z tvých největších dobrodružství v životě. Společně budeme utíkat vojákům a jejich hlídacím psům, krýt se před policejními hlídkami a pohybovat se tiše jako stíny, aby si nás nikdo nevšiml. Při tom se podíváš na to nejzajímavější z Černobylu a vše si budeš moci projít vlastním tempem a bez přítomnosti davu turistů. Za ten týden nachodíme něco přes 100 km a pravděpodobně si sáhneš na své dno. V Zóně poznáš, kým skutečně jsi. Vylezeme si na 150 m vysoký radar Duga a město duchů Pripjať bude naše. Noční procházky jsou mé nejoblíbenější! Pokud si troufáš, rád se stanu tvým průvodcem.

Itinerář

 • 1.
  den

  Vstup do Zóny

  Vyzvednu tě na místě setkání brzy ráno a rovnou to namíříme na okraj Zóny. První den je nejnáročnější, protože dojdeme až k radaru Duga. Budeme muset překonat řeku Uzh, projít nepříjemným terénem přibližně 30 km a sem tam budeme utíkat před hlídkou. První noc přečkáme u radaru.

 • 2.
  den

  Město duchů

  Druhý den bude taky náročný, jelikož se budeme muset dostat do Pripjati, města duchů. Příchod bude někdy podvečer možná v noci, ale následující tři dny budeme trávit už jenom ve městě, bez batohů, nalehko.

 • 3.-4.
  den

  Pripjať a okolí

  Za dva dny si projdeme to nejzajímavější z města a okolí. Uvidíme všechny známé, ale i neznámé lokace. Máme absolutní svobodu, a tak si můžeme zajít nebo vylézt kde nás jenom napadne. Nebudeme nikam spěchat a neustále se budeme skrývat před turisty a hlídkami. Spát budeme na pohodu, abychom se zotavili a připravili se na cestu zpět.

 • 5.-6.
  den

  Cesta zpět

  Na cestu zpět si dáme dva dny. Budeme hodně unavení a je důležité neztartit koncentraci na zpáteční cestě, kdy to člověka svádí k nepozornosti. Den navíc využijeme k průzkumu zapadlých vesniček. V libovolné vesničce si poté vybereme domek, ve kterém přespíme. Následující den se vydáme už směrem k autu a Zónu opustíme.

Tvůj průvodce

Prizrak

Prizrak je zkušený urbexák, který prolezl kde jakou díru, opuštěnou továrnu nebo opuštěný barák. Nejraději má však vojenské objekty, a proto jezdí sem tam utíkat vojákům a psům na Ukrajinu, kde se týden prodírá radioaktivní pustinou a nelegálně prozkoumává Černobyl a okolí.

Jeho nadšení pro detail a bezchybnost takových akcí se poté krásně kloubí s nějakým tím extra zážitkem navíc. Jako třeba tenkrát, když překonával radioaktivní řeku Uzh na labuti.

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Velmi náročná fyzická a psychická zátěž. Nachodíme přes 100 km v těžce prostupném terénu, budeme dehydrovaní a hladoví, neustály stres a adrenalin. Je dobré znát své limity a mít silnou povahu. 

Výbava

Speciální seznam ti pošlu.

Ubytování a strava

Ubytování

Vlastní spacák

Strava

Vlastní, doporučím ti co si vzít.

Co je a není v ceně

Co je v ceně

průvodcovské služby
Veškerou dopravu na místě
Ubytování
Večeře

V ceně není

Jídlo
Cestovní pojištění
PCR Test
Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Doplňující informace

 

 

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí
průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické
dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní
zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

22. květen 2021
od 21 000 Kč