Srí Lanka – putování napříč ostrovem

všemi nástrahami tě provede Průvodci TravelNative

 • V otevřených dveřích jedoucího vlaku objevíme čajové plantáže 
 • Obejdeme starobylé stupy královského města Anuradhapury
 • Budeme se potápět s želvami plujícími mezi korály Indického oceánu 
 • Vyjdeme Adamovu horu, kde se Adam poprvé dotknul země po sestoupení z Edenu
 • Projedeme na kole část Srí Lanské buše
 • Navštívíme místní obyvatele na neturistických místech
 • Nakoupíme koření od místních obchodníků

 

Cestujeme a objevujeme ta nejhezčí místa za pomoci místních lidí. Na Srí Lance máme skvělého kamaráda Heenkendu, který nám pomáhá jako průvodce. Část cesty trávíme u místní rodiny. Jíme spolu, spíme spolu a prožíváme život spolu s nimi.

Na Srí Lance podporujeme Heenkendu - člověka, který zadarmo doučuje děti z chudších rodin angličtinu. Bez znalosti jazyka neuspějí mladí lidé na univerzitách, kde je vše vyučováno v Angličtině. Univerzitní vzdělání je klíčem k alespoň trochu lepšímu životu. Pro tyto studenty jsme vytvořili fond, kde každou cestou přispívá každý cestovatel 5 USD/den. Z fondu následně nakupujeme školní pomůcky, uniformy a co je právě potřeba - fond si řídí Heenkenda. Pomáháme také společnou interakcí  s dětmi z okolních vesnic. Před každou cestou se právě s Heenkendou domlouváme na tom, co by mohlo pomoci, a tyto věci se následně pokoušíme sehnat a spolu se skupinou dovézt. Jedná se o děti zejména ze Sinhálských rodin.
Část výše zmíněného příspěvku rozdělujeme ve spolupráci se Selwou - majitelem ubytování na Srí Lanské vysočině. Zde jsou z fondu financovány extra hodiny pro studenty zejména z Tamilských rodin.

Jak je to s náklady?

Částka uvedená na našich stránkách je přibližná suma nákladů na běžný život v dané zemi spojená s příspěvkem do fondu pomoci. Spočítali jsme tedy náklady na ubytování, jídlo – 3x denně, přepravu z místa na místo, vstupy na jednotlivé atrakce, odměnu místním lidem za poskytnutou službu, odměnu průvodcům a také odměnu nám.

Suma sumárum za částku uvedenou u jednotlivých cest PŘEŽIJEŠ, PROŽIJEŠ A UŽIJEŠ cestovatelskou dovolenou.

Cena NEpokrývá náklady na tekutiny, očkování, suvenýry, pojištění, oblečení, ani jiné zbytečnosti, které stejně nepotřebuješ (až na tu vodu, možná očkování a pojištění).

Průvodce a velikost skupiny

Na Srí Lanku bereme maximálně 40 cestovatelů do roka. Ve skupině pojede průvodce a 6 členů výpravy. Minimální počet členů výpravy je 5 osob.

Na této cestě tě provede Janča Holubová. Před nedávnem o sobě napsala: Jsem bláznivá holka z Jihlavy, co už léta žije v Brně. Srdcem hudebnice se zálibou v osobnostním rozvoji a nenásilné komunikaci. Při hledání odpovědi na otázku, kdo vlastně jsem, jsem se vydala na cesty. Během pobytu na Srí Lance jsem zjistila, že poznávat odlišné kultury a nové lidi mi pomáhá poznávat lépe sama sebe. Zároveň jsem viděla, jak žijí lidé bohatí i chudí a s jakými problémy se potýkají. Na Srí Lanku jsem jela poprvé na očistnou dovolenou. Teď se na Srí Lanku vracím kvůli nádherné přírodě a úžasným lidem. Naplňuje mě, když mohu své zkušenosti a vše, co umím, předávat dál. Pomoct lidem poznávat, prožívat, hledat cesty a nacházet přátele. Těším se na tebe na Srí Lance :)

Průvodce má poslední slovo při plánování i v průběhu samotné cesty.

Itinerář

1.-4.
den
Přílet a cesta do vesnice

Na Srí Lanku doletíme na mezinárodní letiště do Negomba. Hned po příletu se vydáme na cestu. Vzhůru za naším kamarádem Heenkendou. Jedeme do Gewalseeyi, malé vesnice jižně od Anuradhapury. Tady budeme ubytováni u tří rodin, které spolu sousedí. Popovídáme s nimi v Sinhálštině, ochutnáme speciality Srí Lanské kuchyně a půjdeme se podívat i na to, jak vypadá vyučování angličtiny. Jeden den si také uděláme výlet do Anuradhapury, kde nás Heenkenda provede a povypráví nám o tomto významném buddhistickém místě. V Gewalseeye strávíme čtyři noci.

5.-7.
den
Cesta do Nilaveli

Od Heenkendu se pojedeme vykoupat na pláže v Nilaveli. Zde můžeme jít šnorchlovat k malé korálové zahradě, lovit ryby, podívat se do nedalekého Trincomalee na krásný Hinduistický chrám a pevnost vybudovanou v 17. století Nizozemci. V Nilaveli strávíme tři noci.

8.
den
Cesta do Sigiriye

Naše další kroky povedou za historií. Pojedeme do Sigiriye, starobylého města na skále. Přespíme zde jednu noc.

9.-10.
den
Vesnice Nanu Oya, čaj a džungle

Vzhůru na vysočinu, do malé vesnice Nanu Oya obklopené kopci posetými čajem. Uděláme si výlet džunglí a čajovými plantážemi. Strávíme zde dvě noci.

11.-12.
den
Cesta vlakem a výšlap na Adam´s peak

Dvanáctý den pojedeme vlakem čajovými plantážemi do města Hutton a poté autobusem do vesnice Nallathanniya. Odtud druhý den vyrazíme na Adamovu horu, kde je dle historky obtisknuta ploska buddhovy nohy. Půjdeme 5 500 schodů a budeme mít nádherný výhled na Ceylonskou vysočinu.

13.-14.
den
Colombo, poslední suvenýry a odlet

Poslední den pojedeme vlakem směr hlavní město Colombo. Nakoupíme vzácná koření, podíváme se na Galle face a večer nebo další den ráno poletíme domů.

Tvůj průvodce

Průvodci TravelNative

Zapomeň na hvězdičky nad názvem hotelu, nečekej pětichodové meny, netěš se na luxus a „válení šunek“ v resortech. Cestování je drahé jen pro ty, kteří se tak rozhodli. A jazyk, ten máme všichni na světě stejný, narůžovělý.
Cestování je pro nás objevování míst, kam ostatní nechodí. Je to poznání kultur, zvyků a lidí, kteří jsou v dané zemi doma.

S pomocí místních tě provedeme místy, která stojí za to vidět. Seznámíme tě s místními lidmi, u kterých si budeš moct vyzkoušet opravdový život třeba Srí Lančana. Naučíš se jíst rukama jídla vařená na ohni. Projedeš se místními tuk-tuky, vlaky, autobusy, rikšami. Dozvíš se něco o kultuře a náboženství. A přitom všem i pomůžeš.

Spolupracujeme s místními lidmi, kterým tak pomáháme k lepšímu živobytí. Platíme přímo jim. Snažíme se realizovat většinu aktivit mimo cestovní agentury a zprostředkovatele. Tímto šetříme náklady a dohlížíme, aby šli peníze přímo do rukou místních obyvatel. Výlety vymýšlíme sami na základě našich zkušeností.

To vše v malých skupinách 4-8 lidí na jednu cestu a maximálním počtu 40-ti cestovatelů do roka v jedné lokalitě. Nechceme podporovat masový turismus.

Při zkoumání Indonésie ti bude na blízku Pája Trávníčková a její manžel Asep - oba jsou lidmi s velkým srdcem, kteří by se rozkrájeli, aby ukázali to nejzajímavější ze života pravého Jávana a přitom to udělali. Na cestách po Srí Lance tě provede Janča Holubová - krásně zpívá a dosti mluví (hodně se dozvíš :)). V Nepálu tě doprovodí Vojta Kala - spirituální muž s velkým fyzickým i mentálním fondem nebo Verča Chylová - odvážná dobrodružka, která se jen tak něčeho nezalekne. Někdy se může stát, že s Tebou vyrazí Kuba nebo Standa - kluci, kteří stojí za TravelNative od počátku.

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Nejnáročnější na této cestě je přeprava z místa na místo. Pokud možno jezdíme lokálními autobusy, vlaky, tuktuky. Občas využijeme i van. Pro někoho může být náročné trávit 3-5 hodin ve velkém teple a vysoké vlhkosti, v přeplněném autobuse, kde ještě ke všemu zní hlasitá Sinhálská hudba (dobře se na ni tancuje mimochodem :))

Fyzicky náročný je výšlap na Adamovu horu (5 500 schodů nahoru, to samé dolů).

Pokud máš trochu nachozeno a jsi zvyklí na vyšší teploty, pak by to pro tebe neměl být problém. 

Výbava

Kompletní informace ti přijde v infomailu. 

Ubytování a strava

Ubytování

Na Srí Lance budeme spát na různých místech a u různých lidí. Pár nocí strávíme u našich přátel, místních obyvatel. Další pak v guesthousech, rodinném hotelu a dvě poslední noci v hostelu v Colombu.

Strava

V nákladech na cestu je zahrnuto jídlo 3x denně. Během cesty ochutnáme nejlepší kuchyni na světě. Srí Lanské pokrmy oplývají čerstvými surovinami, pestrostí a kombinací chutí. Vše podtržené úžasným kořením. Podle toho, kde se budeme nacházet budeme zkoušet místní speciality.

Naučíme se jíst, tak jak jedí místní - rukama.

Co je a není v ceně

Co je v ceně

 • Pomoc v místě s nákupem vybavení pro školáky
 • Ubytování
 • Jídlo - snídaně, obědy a večeře
 • Veškerá doprava na místě
 • Půjčení vybavení k potápění
 • Odměna místním lidem
 • Odměna průvodci
 • Vstupy

V ceně není

 • Cestovní pojištění
 • Zpáteční letenka
 • PCR Test
 • Suvenýry
 • Očkování

Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

Zatím bez termínů
23 900 Kč