Sauna v Bílých Karpatech

všemi nástrahami tě provede Kateřina Blaťáková

 • krásné zelené kopce a skalnaté vrcholy českého pohraničí
 • nocovačka pod širákem i příjemné saunování na ranči
 • spousta výhledů a příjemný horský vzduch

Ještě předtím než propukne to pravé léto, se se mnou můžete vypravit na třídenní dobrodružství po krásných místech Bílých Karpat. České pohoří na hranicích se Slovenskem, které oplývá spoustou krásných míst, rozlehlých pastvin i skalnatých vrcholů které vás ochromí, unaví nohy a potěší oči.

Během prodlouženého víkendu společně přejdeme několik pohraničních vrcholů, přespíme v přírodě pod širákem, porozhlédneme se z nejedné vyhlídky na jedny z nejrozmanitějších luk těchto kouzelných hor. Pořádně si protáhneme nohy a na konci druhého dne si dopřejeme i zaslouženou saunu.

Itinerář

1.
den
Vrchol Javorník a slovenská hranice

Naše výprava začne ve vesničce Slavičín, odkud se vydáme pěšky po zelené stezce až na samotné hranice se Slovenskem. Po hraniční pěšině dojdeme až k vrcholu Javorník, pokud nám to situace dovolí pozvolna přejdeme na Slovenskou stranu a vydáme se až do pohraniční vesničky Vláry. Zde se utáboříme na noc. Určitě je možné vzít si vlastní stan a přespat ve stanu, nicméně pro otrlejší je zde i možnost spát pod širákem.

2.
den
Vršatské Podhradie a večerní sauna

V ranních hodinách si uvaříme kávu na vařiči a po společné snídani se postupně přesuneme po neznačené stezce až do Vršatského Podhradie. Tam si prohlédneme krásnou skalní oblast Vršatské bradlo i se zříceninou hradu Vršatce. Pak už se otočíme zpátky na cestu do vesničky Nedašov, kde přenocujeme. Ve večerních hodinách se ubytujeme na Ranči u sedmi kulí a pro pořádný odpočinek bude připravená večerní sauna.

3.
den
Pozorovatelna Durch

Posnídáme tentokrát na ranči a po sbalení krosen nás čeká poslední část společné výpravy. Přes vesničku Nedašova Lhota se opět vydáme po červené stezce až na pozorovatelnu Durch, v jejíž blízkosti se nachází také rozhledna Královec, od které už nás dělí jen pár kilometrů do městečka Valašské Klobouky, kde naši společnou výpravu ukončíme.

Tvůj průvodce

Kateřina Blaťáková

Kačka má vystudovanou střední školu se zaměřením na cestovní ruch. Odjakživa chtěla dělat věci jinak a po svém.

Ráda jezdí na výlety do přírody a cestuje do zahraničí když to zrovna jde. Je hodně duchovně založená, ráda zkouší nové věci, zajímá se o otužování, cvičení jógy a přednostně o zažívání šílených dobrodružství. Během výprav vás bude pravděpodobně bavit svojí pozitivní náladou a smyslem pro humor.

Kačka je jako průvodce začátečník. Pomoz ji získat zkušenosti a první recenze výměnou za nižší cenu.

Obtížnost a výbava

Obtížnost

 • trek je vhodný i pro méně zdatné turisty, není potřeba žádné speciální vybavení
 • během tří dnů nás čeká zhruba 50 nachozených kilometrů, je tedy potřeba v pohodě ujít cca 15 km denně s krosnou na zádech

Výbava

 • kromě dobré nálady je s sebou potřeba mít spacák, karimatku, vhodnou obuv do terénu, pláštěnku a teplé oblečení
 • celtu nebo stan (popřípadě bivakovací vak)
 • ešus a hrníček na ranní kávu

Ubytování a strava

Ubytování

První noc přespíme v přírodě na louce. Možnost bude jak přespat ve vlastním stanu tak pod širákem s výhledem na hvězdy.

Na druhou noc se ubytujeme na ranči, kde přespíme ve dvou až čtyř lůžkových pokojích.

Strava

Stravu si každý z účastníku zajišťuje individuálně po celou dobu výpravy. Třetí den je možno dokoupit snídaně na ranči po domluvě se skupinou.

Co je a není v ceně

Co je v ceně

 • - ubytování
 • - společná lékárnička
 • - sauna

V ceně není

 • - strava
 • doprava na start a z cíle
 • - cestovní pojištění

Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

Zatím bez termínů
1 100 Kč