Prison Race "Trosečník" Edition

všemi nástrahami tě provede Albert Fikáček

 • Dobrodružný závod Prison Race tě zavede na nečekaná místa a dokonale prověří tvé schopnosti.
 • Vžiješ se do role uprchlého vězně hledajícího důkazy o své nevině. Kam tě tato cesta zavede se nech překvapit :-)
 • Ocitneš se na dlouhou delší dobu na pustém ostrově odkázán(a) na své schopnosti - proto "trosečník" edition
 • Hlavní výhra je 30 000 Kč
 • Nepočítej s moc jídlem, výbavou ani penězmi, budeš tak, jako kdybys utekl z vězení.
 • Více na prisonrace.cz a ve videu.

Pojď do toho, nebo si shnij v lochu :-)

Albertova pozvánka

Nad vlhkou ranní mýtinou plnou trní se ještě za šera vznášejí mlhy v kterých se snaží skrýt dva lidé. Jdou při zemi, skoro se plazí a promáčená pruhovaná pyžama se lepí na jejich rozdrásaná lýtka a stehna. Nekomfort nevnímají, jejich těla jsou plná adrenalinu, v noci se jim podařilo pomocí chytrého triku a shody náhod utéct z vězení. Vydávají se na dalekou cestu najít důkazy o své nevině…

Start závodu

Dobrodružný kontinentální závod Prison Race tě zavede na nečekaná místa a dokonale prověří tvé schopnosti. Vžiješ se do role uprchlého vězně hledajícího důkazy o své nevině. Kam tě tato cesta zavede se nech překvapit, ale počítej s okrajovými částmi evropy. Nepočítej s moc jídlem, výbavou ani penězmi, budeš tak, jako kdybys utekl z vězení. (Však víš, kde vězni pašují věci a hádám, že bochník chleba s sebou fakt nechceš.)

Průběh cesty

Tvůj komplic ti nachystal pár tipů, kterých když se budeš držet, cesta ti půjde lépe. Ale znáš to, naplno se můžeš spolehnout jenom na sebe a své schopnosti. Na cestě si budeš muset zařídit vše sám, sehnat jídlo, nocleh, civilní oblečení… Čekají tě tedy různé překážky vyžadující kreativní řešení. Z každé situace zkus vytěžit maximum, někdy ti pomůže tvůj um, jindy náhoda.

Zakončení závodu

Každý kdo se dostane do cíle, nenechá se cestou chytit a nasbírá všechny důkazy o své nevině zvítězí. Někdo však u toho vyhraje i 30 000 Kč. Jedná se však o extrémně náročný závod a každý kdo se nevzdá a vydrží hrát až do posledního dne, je svým vlastním vítězem. To je také důvod proč udělat nakonec pořádnou oslavnou párty. Představte si 10-20 lidí dobrodružného ražení na jednom místě.

Itinerář

1.-8.
den
Nechej se překvapit

:-)

Tvůj průvodce

Albert Fikáček

Kdo jede s Albertem na výpravu musí počítat s jistou dávkou cestovatelského punku. Moc se s věcmi totiž nepáře, na druhou stranu intenzita zážitků na jeho výpravách se vyrovná málo čemu a to i přesto, že tvrdí, že je starší a klidnější. Po světě jezdí stopem od svých 14ti, na černý kontinent se poprvé vydal sám v 17ti. Poté pár let strávil šílenostmi jako, cestování na babetách, stavění lodí z pet lahví, věnoval se Expediční klubovně. Nedávno si ze svých přání odškrtl koupení vlaku. Zbývá tam objet svět v trolejbuse, překonat Berringovu úžinu a postavit ekranoplán :-)

Obtížnost a výbava

Jak už to v kriminálním světě bývá, pravidel není mnoho.

 • Přežij a nenech se chytit.

 • I když jsi kriminálník, nechovej se jako hajz. Chápeme, že zákony ti asi nejsou uplně blízké, ale prosíme, dodržuj rozumné meze.

 • Dostaň se na určené místo a plň úkoly, na které narazíš. Za splněný úkol dostaneš bonusové body, které společně s časem příchodu rozhodnou o tom, zda dostaneš občanství či nikoliv.

 • Je zakázané využívat kontakty či věci ze své minulosti. (Všichni jsou sledování a hrozně tím riskuješ). Tedy nemůžeš skočit za svým kámošem ať ti půjčí auto, nemůžeš zajít ke svojí babičce s tím, že máš hlad atd.

 • Závodu se můžeš účasnit sám, ale máme zkušenost, že ve dvou se to lépe táhne a je to větší sranda. Pokud nemáš nikoho kdo by s tebou chtěl závodit, dej nám vědět a my se budeme snažit závodníky propojovat, tak aby si mohli nalézt vhodného parťáka.

 • S sebou si můžeš vzít běžnou krabičku od cigaret, naplněnou svojí výbavičkou. Krabička může obsahovat max. 5€ a žádné jiné prostředky směny (kreditní kartu, zlaté zuby po babičce)

  Mimo krabičku si vezmi cestovní pas.

  Mimo krabičku si vezmi nabitý mobilní telefon, během závodu je zakázané ho používat k jiným účelům než focení a emergency kontaktu s organizátory.

  Veškeré další věci (mimo boty a spodní prádlo) ti budou při startu odebrány.

 

Tak na co čekáš? Na amnestii? I tak ti útěk zvýší šance.

Ubytování a strava

Můžu se účasnit i když nejsem z Brna?

Jistě, start stejně nebude v Brně, vše upřesníme mailem.

Jak to bude s ubytování?

Ubytování máš zařízene na kterémkoliv místě si zamaneš. Ať je to něčí útulná postel, slamník, nonstopáč, vlak, nebo lavička na nádraží… Spacák asi neseženeš, ale dektury či noviny jsou také osvědčené. Vše je na tvých komunikačních dovednostech.

Jak to bude s jídlem?

Ze začátku nebudeš mít nic, ale myslím, že jsi dostatečně šikovný si něco sehnat. Z předešlých zkušeností, zapomeň na lov králíků a bažantů, mnohem snadněji můžeš ulovit nějaké spadlé jablko, či nedojedené jídlo v mekáči – pokud není fastfood pod tvoji úroveň.

Musím celou dobu stopovat?

Asi si už pochopil, že většina věcí je prostě na tobě, s dopravou to není jiné, takže budeš muset stopovat, chodit, jezdit na nákladním vlaku, nebo si třeba vydělat na regulérní jízdenku. Jsme si vědomi, že stopování na některých místej je otrava, ne zábava. Tajný komplic se bude co nejvíce snažit abys tyto místa překonal alternativně.

Pomůže mi někdo, pokud budu v nesnázích?

Většinu času budeš odkázán sám na sebe a my nebudeme vědět, kde se pohybuješ. Budeš znát emergency telefonní číslo a budeš s sebou mít telefon, takže při nejhorším tě můžeme vyzvednout, měj však na paměti, že závod probíhá na území řádově stovek kilometrů a včasná pomoc tím dostává relativní význam.

Budu mít své věci po konci závodu?

Ano, na závod si sbal batůžek s věcmi na převlečení atd., ten ti vezmeme na startu a dovezeme jej do cíle.

 

Co je a není v ceně

Co je v ceně

 • Pátrání po tobě
 • Koule u nohy

V ceně není

 • Cestovní pojištění
 • Záruku přežití

Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

Zatím bez termínů
od 6 900 Kč