Mexiko - vulkány, pyramidy a surfování

všemi nástrahami tě provede Eliška Křížková

 • Pyramidy a nejbarevnější města středního Mexika
 • indiánská komunita Matazincas
 • vodopády a jezírka v horách
 • výstup na vulkán Nevado de Toluca
 • surfování nebo odpočinek na nejkrásnějších plážích
 • polopenze s mexicko - českou kuchyní 

Vždy vás lákaly rozbouřené oceány a krásné písčité pláže. Nebo máte radši dechberoucí vulkány,  vodopády a jezera v horách. A taky jsou tu tací, kteří upřednostňují historii, pyramidy a exotická barevná města. Tato výprava propojuje všechny krásy magického Mexika. Vůni a chuť tradičních jídel, zvuk folklorní hudby a obdivování přírody a tradičních tanců.  Zavedeme Vás do indiánské komunity Matlazincas, která je pro ostatní turisty uzavřená a ukážeme Vám Mexiko z pohledu místních.Budete mít možnost si s námi zacvičit jógu na kouzelných místech Mexické přírody a také vyzkoušet surfování na plážích jednoho z nejtradičnějších států Mexika - Oaxaca.

Po celou dobu výpravy bude k dispozici česká průvodkyně, ale jako doprovod pojedou dva místní Mexičtí průvodci - oba mluvící anglicky, což nám umožní proniknout do místní kultury ještě více. Budete mít možnost ochutnat mexické jídlo a některé si sami připravit. Na zahřátí si můžete vyzkoušet tradiční Mexickou pálenku mezcal a nebo místní kávu a horkou čokoládu.

Itinerář

 • 1.
  den

  Přílet do Mexico city

  odjezd do San Francisco Oxtotilpán - území jednoho z 5ti indiánských komunit státu Mexico. Toto území není známo turisty, ale jelikož já i naši řidiči/Mexičtí průvodci pro indiánskou komunitu a její přírodní park pracujeme, tak budete mít jedinečnou možnost užít si nádherné přírody tohoto místa a vidět jak se v indiánské komunitě Matlazincas žije. Spaní v chatkách, připravená večeře, grilování, možnost promítání filmu.

 • 2.
  den

  Indiánská komunita Matlazincas

  Ráno nás čeká piknik u chatek v přírodní rezervaci indiánského kmene Matlazincas a výstup na Peňa Blanca. Čekají nás krásné výhledy v čisté přírodě. Po návratu budeme pokračovat přejezdem pod vulkán Nevado de Toluca, který je čtvrtou nejvyšší horou Mexika. Zde budeme spát v Teepee a připravíme pro Vás grilovačku.

 • 3.
  den

  Vulkán Nevado de Toluca a město Malinalco

  Tento den máme připravený ranní výšlap a piknik na vulkánu Nevado de Toluca- 4680 m n. m. Po výšlapu následuje přejezd, spaní, večeře a ochutnávka mezcalu - nejoblíbenější Mexický nápoj v magickém malebném městě Malinalco. Spaní na ubytování.

 • 4.
  den

  Pyramidy Teotihuacan a Cholula

  Čtvrtý den navštívíme známé pyramidy Teotihuacan, které mezi 1. a 8. stolením n.l. působily jako nejvýznamnější náboženské centrum celé Střední Ameriky. Následuje večerní prohlídka malebného města Cholula pod vulkánem Popocatepetl, kde se nachází nejširší pyramida na světě. Jelikož je toto místo známé nejlepší gastronomií v mexiku, tak následuje připravená večeře u místních, spaní ve stanu.

 • 5.
  den

  Města Puebla a Oaxaca

  Po snídani u místních navštívíme UNESCO město Puebla, možnost ochutnat specialitu Chiles en Nogada a přejezd do UNESCO města Oaxaca, trhy- možnost nákup suvenýrů (ruční výrobky, káva, čokoláda). Spaní na ubytování.

 • 6.
  den

  Horská jezírka Hierve el Agua

  Prohlídka archeologické zońy Monte Albán, navštívení El Árbol de Tule, který je nejobjemnější strom na americkém kontinentě.Poté budeme pokračovat na zkamenělé vodopády s přírodními jezírky Hierve el Agua. Toto místo bývalo posvátné území Zapotéků. Zde připravíme večeři a budeme kempovat.

 • 7.
  den

  Přejezd na pláž

  Po probuzení na tomto magickém místě se můžete připojit na jógu a nebo se vykoupat v průzračně čistých jezýrkách, přípradně se projít po okolí. Odpoledne nás pak čeká přejezd na pláž Mazunte, kde budeme spát poblíž pláže a užijeme se nádherného západu slunce. Spaní na ubytování

 • 8.
  den

  Pláž a surfování

  Tento den si užijeme snídani na písčité pláži a koupání. Odpoledne nás pak čeká přejezd do surfařského ráje Puerto Escondido podél pobřeží státu Oaxaca. Tam nás čeká surfování a večeře v ubytování u pláže. Spaní na ubytování.

 • 9.
  den

  Surfování a laguna Manialtepec

  Devátý den bude den plný surfování a pro ty, kdo surfování tolik neholdují bude dnem oddechovým. Ráno bude taktéž volitelná jóga na pláži a večer pro Vás máme připravenou projížďku lodí na laguně Manialtepec s možnost vidět fosforeskující plankton. Spaní na ubytování.

 • 10.
  den

  Sufrování a Acapulco

  Den začneme surfováním nebo oddechu u moře a odpoledne pojedeme do města, které se rozkládá okolo velkého polokruhového zálivu - Acapulco. Večer se projdeme po městě s možností pozorovat Cliff Divers. Spaní na ubytování.

 • 11.
  den

  Vodopády Las Granadas

  Od pobřeží se budeme vracet zpět do vnitrozemí k vodopádům Las Granadas. Zažijete nádherné a osvěžující koupání ve vodopádech . Večer si užijeme grilování a spaní ve stanu.

 • 12.
  den

  Odlet z Mexico city

  Poslední den si užijeme posledního koupání pod vodopády, poté bude následovat přejezd zpět na letiště do Mexico City.

Tvůj průvodce

Eliška Křížková

Cestuje vlastně už odmala, ale je tomu zhruba 5 let, kdy se cestování začala věnovat aktivně. Má zkušenost z organizací výletů - Balkán, Moldávie. Stopem projela polovinu Mexika, Balkán, Itálii, Španělsko i Kalifornii. Věnuje se vysokohorské turistice a aktuálně žije v Mexiku, kde a spolupracuje s indiánskými komunitami. Založila kulturní centrum ve vesnici San Simón el Alto, kde aktuálně tráví velkou část svého času. Miluje vaření a hraní na kytaru u ohně a svůj hippie autobus.

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Celá výprava je poměrně pohodovou záležitostí, nejnáročnější jsou výstupy na Peňa Blanca v indiánské komunitě Matlazinkas u města San Francisco Oxtotilpán a výstup na Nevado de Toluca  4680 m n. m. Oba výstupy jsou na lehko. Není nutnost vystoupat až na vrcholy.

Výbava

 • Nebude potřeba žádná výbava, možnost půjčení helem pro výstup na Nevado de Toluca na místě, které bude zajištěno.

Ubytování a strava

Ubytování

Během naší výpravy budeme spát v airbnb na plážích i ve městech, v chatkách na území indiánských kmenů, v teepee a také ve stanech, které předem zajistíme.

Strava

V rámci výpravy je zajištěná polopenze - snídaně, večeře. Možnost i vegetariánské stravy. Myslím, že já i řidiči jsme zkušení kuchaři zvyklí vařit ve všech podmínkách. Ochutnáte speciality Mexické kuchyně a pokud budete chtít, tak Vás naučíme, jak některá jídla připravovat. Denně Vás budeme zásobovat spoustou vitamínů ve formě různorodého ovoce - Papaya, Maracuyá a spousta dalšího. K snídani samozřejmě nebude chybět voňavá mexická káva a nebo horká čokoláda. Připravíme pro vás jak Mexické tortily, tamales a další místní jídla, tak i klasickou Evropskou kuchyni. Nebojte.. řízek taky bude.

Co je a není v ceně

Co je v ceně

Ubytování
Veškerou dopravu na místě
Jídlo polopenze - snídaně a večeře
průvodcovské služby
Společná lékárnička
Každodenní volitelná jóga
Fotky a video od profi fotografa

V ceně není

Obědy
Pojištění
Zpáteční letenka (104
Půjčení surfu
Vstupy
Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Doplňující informace

Doporučuji ti mít cca 5000 Kč na útratu (jídlo, suvenýry)

Zpáteční letenka do Mexico city, cca 15000,-

Půjčení surfu a surfové lekce- cca 2000,- 3 lekce

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí
průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické
dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní
zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

Zatím bez termínů
22 500 Kč