Mexiko na Día de los muertos

všemi nástrahami tě provede Eliška Křížková

 • mexické dušičky - Día de los muertos
 • pyramidy a nejbarevnější města středního Mexika
 • indiánská komunita Matazincas
 • vodopády a jezírka v horách
 • výstup na vulkán Nevado de Toluca
 • surfování nebo odpočinek na nejkrásnějších plážích

Už jste slyšeli o Día de los muertos, neboli mexických dušičkách? Někteří možná viděli film Coco, jiní možná narazili na fotky nazdobených ulic, ve kterých kráčí rozesmáté smrtky se jménem Catrina. Zažít tento festival je nezapomenutelný zážitek. A proč se na tento festival nepodívat právě tento rok?

Día de los muertos nebude jedinný zážitek, který si odnesete z  Mexika. Některé možná lákají rozbouřené oceány a krásné písčité pláže. Jiní mají radši dechberoucí vulkány,  vodopády a jezera v horách. A taky jsou tu tací, kteří upřednostňují historii, pyramidy a exotická barevná města. Tato výprava propojuje všechny krásy magického Mexika. Vůni a chuť tradičních jídel, zvuk folklorní hudby a obdivování přírody a tradičních tanců.

Zavedeme Vás do indiánské komunity Matlazincas, kde se pokocháme místní přírodou a ochutnáme báječné jídlo. Ukážeme Vám Mexiko z pohledu místních. Vezmu Vás do tradiční mexické potní chýše (temazcal), kde zažijete nádherný očistný rituál těla i duše. Budete si moci vyzkoušet surfování na plážích jednoho z nejtradičnějších států Mexika - Oaxaca a nebo si jen odpočinete na pláži a budete pít vodu s kokosu a poslouchat šplouchání vln. 

Po celou dobu výpravy bude k dispozici česká průvodkyně, ale jako doprovod pojede i mexický průvodce mluvící anglicky. Budete mít možnost ochutnat mexické jídlo a některé si sami připravit. Na zahřátí si můžete vyzkoušet tradiční Mexickou pálenku mezcal a nebo místní kávu a horkou čokoládu.

Itinerář

1.
den
Přílet do Mexico city

odjezd do San Francisco Oxtotilpán - území jednoho z 5ti indiánských komunit státu Mexico. Toto území není známo turisty, ale jelikož já i naši řidiči/Mexičtí průvodci pro indiánskou komunitu a její přírodní park pracujeme, tak budete mít jedinečnou možnost užít si nádherné přírody tohoto místa a vidět jak se v indiánské komunitě Matlazincas žije. Spaní ve stanu/chatce, připravená večeře, grilování, možnost promítání filmu.

2.
den
Indiánská komunita Matlazincas

Ráno nás čeká piknik u chatek v přírodní rezervaci indiánského kmene Matlazincas a výstup na Peňa Blanca. Čekají nás krásné výhledy v čisté přírodě. Po návratu budeme pokračovat přejezdem pod vulkán Nevado de Toluca, který je čtvrtou nejvyšší horou Mexika.

3.
den
Vulkán Nevado de Toluca a město Malinalco

Tento den máme připravený ranní výšlap a piknik na vulkánu Nevado de Toluca- 4680 m n. m. Po výšlapu následuje přejezd, spaní, večeře a ochutnávka mezcalu - nejoblíbenější Mexický nápoj v magickém malebném městě Malinalco. Spaní na ubytování.

4.
den
Pyramidy Teotihuacan a Cholula

Čtvrtý den navštívíme známé pyramidy Teotihuacan, které mezi 1. a 8. stolením n.l. působily jako nejvýznamnější náboženské centrum celé Střední Ameriky. Následuje večerní prohlídka malebného města Cholula pod vulkánem Popocatepetl, kde se nachází nejširší pyramida na světě. Jelikož je toto místo známé nejlepší gastronomií v mexiku, tak následuje připravená večeře u místních, spaní ve stanu.

5.
den
Města Puebla a Oaxaca

Po snídani u místních navštívíme UNESCO město Puebla, možnost ochutnat specialitu Chiles en Nogada a přejezd do UNESCO města Oaxaca, trhy- možnost nákup suvenýrů (ruční výrobky, káva, čokoláda). Spaní na ubytování. Ve Oaxace zažijeme festival Día de los muertos.

6.
den
Oaxaca

Prohlídka archeologické zońy Monte Albán, navštívení El Árbol de Tule, který je nejobjemnější strom na americkém kontinentě a podíváme se na výrobu mexického mezcalu (samozdřejmě s ochutnávkou).

7.
den
Přejezd na pláž

Přejezd na pláž Mazunte, kde budeme spát poblíž pláže a užijeme se nádherného západu slunce. Spaní na ubytování.

8.
den
Pláž a surfování

Tento den si užijeme snídani na písčité pláži a koupání. Odpoledne nás pak čeká přejezd do surfařského ráje Puerto Escondido podél pobřeží státu Oaxaca. Tam nás čeká surfování a večeře v ubytování u pláže. Spaní na ubytování.

9.
den
Surfování a laguna Manialtepec

Devátý den bude den plný surfování a pro ty, kdo surfování tolik neholdují bude dnem oddechovým. Ráno bude taktéž volitelná jóga na pláži a večer pro Vás máme připravenou projížďku lodí na laguně Manialtepec s možnost vidět fosforeskující plankton. Spaní na ubytování.

10.
den
Sufrování a Acapulco

Den začneme surfováním nebo oddechu u moře a odpoledne pojedeme do města, které se rozkládá okolo velkého polokruhového zálivu - Acapulco. Večer se projdeme po městě s možností pozorovat Cliff Divers. Spaní na ubytování.

11.
den
Vodopády Las Granadas

Od pobřeží se budeme vracet zpět do vnitrozemí k vodopádům Las Granadas. Zažijete nádherné a osvěžující koupání ve vodopádech . Večer si užijeme grilování a spaní ve stanu.

12.
den
Odlet z Mexico city

Poslední den si užijeme posledního koupání pod vodopády, poté bude následovat přejezd zpět na letiště do Mexico City.

Tvůj průvodce

Eliška Křížková

Má zkušenost z organizací výletů - Balkán, Moldávie. Stopem projela polovinu Mexika, Balkán, Itálii, Španělsko i Kalifornii. Věnuje se vysokohorské turistice a aktuálně žije v Mexiku, kde a spolupracuje s indiánskými komunitami. Založila kulturní centrum ve vesnici San Simón el Alto, kde aktuálně tráví velkou část svého času. Miluje vaření a hraní na kytaru u ohně, pivo a svůj hippie autobus. Organizuje očistné potní chýše a umí si užívat života! 

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Celá výprava je poměrně pohodovou záležitostí, nejnáročnější jsou výstupy na Peňa Blanca v indiánské komunitě Matlazinkas u města San Francisco Oxtotilpán a výstup na Nevado de Toluca  4680 m n. m. Oba výstupy jsou na lehko. Není nutnost vystoupat až na vrcholy.

Výbava

 • Nebude potřeba žádná výbava, možnost půjčení helem pro výstup na Nevado de Toluca na místě, které bude zajištěno.

Ubytování a strava

Ubytování

Během naší výpravy budeme spát v airbnb na plážích i ve městech, v chatkách na území indiánských kmenů, v teepee a také ve stanech, které předem zajistíme.

Strava

V rámci výpravy je zajištěná polopenze - snídaně, večeře. Možnost i vegetariánské stravy. Myslím, že já i řidiči jsme zkušení kuchaři zvyklí vařit ve všech podmínkách. Ochutnáte speciality Mexické kuchyně a pokud budete chtít, tak Vás naučíme, jak některá jídla připravovat. Denně Vás budeme zásobovat spoustou vitamínů ve formě různorodého ovoce - Papaya, Maracuyá a spousta dalšího. K snídani samozřejmě nebude chybět voňavá mexická káva a nebo horká čokoláda. Připravíme pro vás jak Mexické tortily, tamales a další místní jídla, tak i klasickou Evropskou kuchyni. Nebojte.. řízek taky bude.

Co je a není v ceně

Co je v ceně

 • Ubytování
 • Veškerou dopravu na místě
 • průvodcovské služby
 • Společná lékárnička
 • Fotky a video od profi fotografa

V ceně není

 • Pojištění
 • Zpáteční letenka (104
 • Půjčení surfu
 • Vstupy

Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Doplňující informace

Doporučuji ti mít cca 7000 Kč na útratu (jídlo, suvenýry)

Zpáteční letenka do Mexico city, cca 15000,-

Půjčení surfu a surfové lekce- cca 2000,- 3 lekce

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

26. říjen 2021
21 500 Kč
Zobrazit termíny