Mexiko, Belize, Guatemala

všemi nástrahami tě provede Eliška Křížková

 • písčité pláže a magické džungle
 • treky po vulkánech a spaní s výhledem na aktivní vulkán v Guatemale
 • nejkrásnější pyramidy Mexika a Guatemaly - Tikal a Palenque
 • návštěva jedné z posledních májských komunit Lakadonů
 • šnorchlování na druhém největším bariérovém útese na světě, včetně korálových zahrad a žraloků,  s přespáním na ostrově Caye Caulkner
 • jezero Atitlán, vápencová jezírka Samuc Champey, laguna sedmi barev Bacalar a kouzelné koupání pod vodopády 
 • prohlídka koloniálnch měst s dechberoucí atmosférou - San Cristobal de las Casas, Comitán, Antigua, Tulum a další

Vždy Vás lákala džungle a její fauna a flora, krásné bílé písčité pláže a nebo pyramidy a život Mayů? Ukážeme Vám nejen známá a zajímavá místa, ale také neturistické krásy těchto zemí. Láká Vás spaní ve stanu pod pyramidami, k tomu ohýnek, hraní na kytary za zvuku vřeštění opic .Toužíte po oddechu ve vile s výhledem na vulkán a vodopády nebo si rádi  můžete udělat ranní výšlap za východu slunce s možností si s námi zacvičit jógu? 

Strávíme den a noc v jedné z  posledních třech mayských komunit, žijících v džungli Mexického státu Chiapas. Budeme šnorchlovat ve druhém největším bariérovém útese na světě, který se nachází v Belize. Přespíme na pohádkovém ostrově s písčitými plážemi. Budeme kempovat pod nejkrásnějšími pyramidami Mexika a Guatemaly. Užijeme si treků na vulkánech Guatemaly. Poté se ochladíme koupáním pod vodopády a v nebesky modrých lagunách. Budeme se dívat na západ slunce na plážích Mexika i Belize. Provedeme Vás po místních trzích, kde můžete nasát atmosféru místních tradic a vyzkoušet typické pokrmy z kukuřičné mouky, nejrůznější ovoce, čokoládu a kávu. Budete mít spoustu možností slyšet hudbu plnou vášně a zažít místní kulturu a dechberoucí přírodu.

Po celou dobu výpravy  Vám bude k dispozici česká průvodkyně, ale jako doprovod pojedou dva místní mexičtí průvodci - oba mluvící anglicky, což nám umožní proniknout do místní kultury ještě více. Budete mít možnost ochutnat mexické jídlo a některé si sami připravit. Na zahřátí  můžete vyzkoušet tradiční mexickou pálenku mezcal a nebo místní kávu a horkou čokoládu.

Itinerář

1.
den
Přílet

Přílet do Cancúnu, kde nás vyzvednou dva mexičtí řidiči, kteří oba mluví anglicky. Z Cancúnu se přesuneme na ubytování v soukromé vile s bazénem v džungli cca 600m od nádherné písčité pláže. Bude na nás čekat připravená večeře a klid džungle.

2.
den
Riviera Maya

Ráno začíná bohatou snídaní na ubytování.Poté se přesuneme do hipsterského městečka Tulum, kde nasajeme atmosféru mayských pyramid, projdeme se po plážové promenádě a vykoupeme v moři. Odpoledne přejedeme k magické laguně sedmi barev Bacalar, kde nás čeká ubytování. Možnost půjčení kajaků a projížďky k pirátské zátoce.

3.
den
Laguna Bacalar a belizský ostrov Caye Caulkner

Po domluvě je možnost domluvit paddleboarding za východu slunce. Ráno si zaplaveme v laguně a poté budeme přejíždět do Belize City, kde si užijeme plavbu lodí na ostrov Caye Caulkner, kde budeme mít zajištěné ubytování.

4.
den
Šnorchlování v Belize a přejezd do Guatemaly

Dopoledne nás čeká šnorchlování ve druhém největším bariérovém útese na světě. Otevře se nám nový svět pod vodní hladinou. Po vynoření však také nebudete litovat. Vrátíme se lodí zpět na pevninu a projedeme dechberoucí belizskou krajinou až pod nejznámější guatemalské pyramidy Tikal, kde budeme kempovat.

5.-6.
den
Guatemala - pyramidy a přírodní krásy

Ráno budeme pokračovat nasáváním magické atmosféry Tikalu. Projdeme si zbytky tohoto města, které bylo založeno v 6.století př.n.l. Po nasátí atmosféry džungle a Tikalu se přesuneme k barevnému jezernímu městu Flores. Na noc přejedeme k přírodní rezervaci Semuc Champey, kde bude zajištěno ubytování. Další den strávíme oddechem u Samuc Champey -průzračně modrá vápencová jezírka v džungli. Odpoledne pojedeme na ubytování.

7.
den
Guatemalské vulkány

Pro tento den jsme si pro vás naplánovali dvouhodinový trek na vulkánu Pacaya, poté přejedem na vulkán Acatenango, kde budeme spát ve stanu. Zde budeme mít nádherný výhled na vedlejší aktivní vulkán.

8.
den
Vulkán Acatenango, město Antigua a jezero Atitlán

Východ slunce na vulkánu Acatenango je něco, co člověk jen tak nezažije. Ohromeni jistě budete i navštívení historického města Antiqua, od kterého budeme pokračovat k jezeru Atitlán, kde bude zajištěné ubytování.

9.
den
Guatemala - jezero Atitlán

Ráno si užijeme oblíbený výšlap na Indiana Nose s výhledem na jezero a kávové plantáže. Přes den si uděláme výlet do městečka San Marcos. Ubytování bude na stejném místě jako předchozí den.

10.
den
Poslední den v Guatemale a přejezd do Mexika

Tento den už se budeme vracet zpět do Mexika, do státu Chiapas. Předtím ale ještě navštívíme Guatemalské město Huehuetenango a jezero Colon s vodopády. Spát budeme v Mexickém městě Comitán s nezapomenutelnou atmosférou.

11.
den
Mexické vodopády

Projdeme se cestou, která vede pod vodopády Las 3 Tzimoleras, volitelná jóga u vodopádů a po domluvě možné zapůjčení kanoí k projížďce pod vodopády. Večer bude kempování v Tzimol.

12.
den
Město San Cristobal de las Casas

Příjezd do San Cristobal de las Casas-magické mexické město plné barev a umělců. Večer doporučuji navštívit temazcal neboli indiánskou saunu. Vezmeme Vás na prohlídku trhů, nákup suvenýrů - čokoláda, káva, ruční výrobky. Ubytování a večeře bude v San Cristobal de Las Casas.

13.
den
San Cristobal de las Casas a pyramidy Palenque

Volné ráno na prohlídku San Cristobal de Las Casas a přejezd k pyramidám Palenque, které patří mezi největší a nejkrásnější města mayského světa. Spát budeme hned kousek pod pyramidami v kempu s bazénem.

14.
den
Džungle Lacandona a májská komunita

Přejezd do Lacandona džungle. Podíváme se k laguně Metzabo, kde stále žije jedna ze tří zachovalých mayských komunit- Lakadonové. Uvidíte, jak žije tahle mayská komunita a užijete si nádherné fauny a flory. Spát budeme v Naha Ecoturismo, což je zajímavý ekoturistický projekt v džungli.

15.
den
Pláž Campeche

Z mexického státu Chiapas se dostaneme do státu Campeche, kde si užijeme poslední čas strávený na pláži Campeche Beach. Zde budeme mít zařízené ubytování v blízkosti pláže.

16.
den
Odlet

Přejezd do Cancúnu a odlet zpět do Prahy. Možnost návštěvy pyramid po cestě do Cancúnu.

Tvůj průvodce

Eliška Křížková

Má zkušenost z organizací výletů - Balkán, Moldávie. Stopem projela polovinu Mexika, Balkán, Itálii, Španělsko i Kalifornii. Věnuje se vysokohorské turistice a aktuálně žije v Mexiku, kde a spolupracuje s indiánskými komunitami. Založila kulturní centrum ve vesnici San Simón el Alto, kde aktuálně tráví velkou část svého času. Miluje vaření a hraní na kytaru u ohně, pivo a svůj hippie autobus. Organizuje očistné potní chýše a umí si užívat života! 

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Celá výprava je poměrně pohodovou záležitostí, nejnáročnější jsou treky na vulkány, které jsou samozřejmě volitelné. Pokud Vám nedělá problém celodenní procházka po českých horách, tak výstup na vulkány nebude žádný problém. 

Výbava

Nebude potřeba žádná speciální výbava, jen dobré boty na treky po vulkánech.

Ubytování a strava

Ubytování

Během naší výpravy budeme spát v airbnb na plážích, džungli i ve městech. Některé dny přespíme v chatkách a také ve stanech na nádherných místech pod pyramidami nebo s výhledem na aktivní vulkán v Guatemale. Prostě na všech krásných místech.

Strava

V rámci výpravy je zajištěná polopenze - snídaně, večeře. Možnost i vegetariánské stravy. Myslím, že já i řidiči jsme zkušení kuchaři, zvyklí vařit ve všech podmínkách. Ochutnáte speciality mexické kuchyně a pokud budete chtít, tak Vás naučíme, jak některá jídla připravovat. Denně Vás budeme zásobovat spoustou vitamínů ve formě různého ovoce - Papaya, Maracuyá a další. K snídani samozřejmě nebude chybět voňavá mexická káva nebo horká čokoláda. Připravíme pro vás jak mexické tortily, tamales a další místní jídla, tak i klasickou evropskou kuchyni. Nebojte.. řízek a guláš taky bude.

Co je a není v ceně

Co je v ceně

 • Ubytování
 • Veškerou dopravu na místě
 • Jídlo polopenze - snídaně a večeře
 • průvodcovské služby
 • Každodenní volitelná jóga
 • Vstupy
 • Fotky a video od profi fotografa
 • Společná lékárnička

V ceně není

 • Obědy
 • Pojištění
 • Zpáteční letenka
 • Šnorchlování v Belize - cca 600 Kč za půl dne
 • Osobní útrata
 • paddleboarding

Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

20. listopad 2021
29 500 Kč
Zobrazit termíny