Jihovýchodní Asie na kole na lehko

všemi nástrahami tě provede Tomáš Zaplatílek

  • Ohřát se uprostřed zimy
  • Potrénovat v krásných kopcích na pohodových silnicích
  • Užít si trochu exotiky
  • Opak striktně organizované a naplánované dovolené

Chceš se trochu ohřát uprostřed zimy, potrénovat nohy jinde než na trenažéru nebo namrzlých prosolených silnicích a přitom poznat krásná zákoutí subtropického Thajska a Laosu?

Čeká nás spousta kopců, krásné výhledy, neskutečné vedro a litry potu, úžasné jeskyně, zchlazení v tůňkách a potocích nebo alespoň v místním výborném pivku.

Ochutnáme skvělou místní kuchyni, i když nudlová polévka už nám možná v Laosu za pár dní trochu poleze krkem.

Potkáme spoustu zajímavých lidí. Podíváme se na místa turizmem téměř nedotčená, ale i na profláklejší spoty. Ty ale zase opustíme dřív, než si budeme připadat jako mástňáci.

Itinerář

1.
den
Přílet

Příletíme do Bangkoku, na letišti složíme kola, vyřídíme nezbytnosti (místní peníze, simkarta,…) a vyrazíme na sever

2.-13.
den
Thajsko

Přesuneme se (vlastním pohonem) z rovinatého okolí Bangkoku na severozápad země a tady budeme krásným „divokým západem“ kopírovat hranice Barmy. V poslední části této thajské epizody vyjedeme na Doi Inthanon – nejvyšší horu Thajska (2565 m). Před překročením hranice dáme regenerační den ve městě Chiang Mai...

14.-25.
den
Laos

Překonáme řeku Mekong, přejedeme z levé strany silnice na pravou a ocitneme se v zemi, výborného piva, krásných hor a skal, milých lidí a o něco horších silnic. Takový je Laos a my si jej pořádně užijeme. Na trase budou krásná místa jako Vang Viang či Luang Prabang. S Laosem se rozloučíme ve hlavním městě Vientiane

26.-30.
den
Návrat

Zpět do Thajska, na nádraží, na vlak, domů… Tedy nejdříve do Bangkoku. Tam můžeme ještě několik dní nasávat exotickou atmosféru a všechny vůně desetimilionového velkoměsta. Kdo by měl pořád ještě málo cyklistiky, může vyrazit na cyklodálnici kolem letiště (dvacetikilometrový čtyřproudový okruh určený pouze pro cyklisty, ze kterého můžete sledovat vzlétávající a přistávající letadla. Pak už jen zabalíme kola do krabic, odvezeme na letiště a hurá domů za sněhem a zimními radovánkami

Tvůj průvodce

Tomáš Zaplatílek

Tak trochu blázen co rád poznává nejrůznější kouty světa, a to nejraději ze sedla svého kola.

Nejlépe se cítí v divokých horách, kde je někdy dokonce ochoten i kolo odložit a užívat si tu krásu po svých.

Po Evropě a blízkém východě si oblíbil jihovýchodní a střední Asii, ale jeho největší srdcovkou zůstává v Himalájemi sevřený indický Ladakh.

Obtížnost a výbava

Obtížnost

Trasa je vedená po silnicích, ale profil je poměrně náročný. Některé dny určitě pojedeme přes sto kilometrů a převýšení může být klidně ke 2000 metrům. K tomu je potřeba počítat s poměrně náročným klimatem (horko a vlhko). Denní dávky určitě můžeme částečně přizpůsobit, ale je přeci jen dobré už trochu vědět, do čeho člověk jde...

Výbava

  • Kolo (silniční / gravel / trekkové / klidně i MTB, ale je to zbytečné...)
  • Výbava na kempování dle uvážení (není potřeba bát se deště ani zimy, ale komárů ano)
  • Nezbytné vybavení na měsíc v civilizovaných zemích. Co nemáte, to nepotřebujete nebo koupíte :-)

Ubytování a strava

Ubytování

Kam kdy dojedeme. Střídavě pod širákem (přístřeškem / stanem) a v civilizaci.

Strava

V těchto krajích se nestane, že bychom nenarazili každých 10-20 kilometrů na restauraci či obchod. Jídlo výborné, exotické, pro někoho možná trochu pikantnější, ale nic, co by se nedalo zvládnout :-)

Co je a není v ceně

Co je v ceně

  • Průvodcovské služby, informace k trase, naplánování, zařízení náležitostí

V ceně není

  • Letecká doprava, jídlo a ubytování na místě - velmi levné, víza do Laosu - 30 USD

Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

15. leden 2022
12 000 Kč
Zobrazit termíny