Hike & bike přes hory do Tater

všemi nástrahami tě provede Tomáš Zaplatílek

 • Propojení cyklistiky horské turistiky
 • Na kole z Olomouce do Vysokých Tater.
 • Pěší výlety po Beskydech, Malé Fatře.
 • Dva dny tůr ve Vysokých Tatrách
 • 5 dní plných akce
 • Malá skupinka (Max 7 lidí)

Výlet „za humny“ pro aktivní lidi, kteří mají rádi kolo a hory. Z hanácké metropole Olomouc se pomocí vlastních sil přesuneme do Vysokých Tater. Během cesty nás čekají krásné výlety po Beskydech, Malé Fatře a možná se podíváme i na úchvatný Velký Choč. V cíli se po dva dny budeme vydávat na pestré výlety v samém srdci nejmenších, ale také jedněch z nejkrásnějších velehor v Evropě. Sám budeš překvapen, kolik se toho dá stihnout za necelý týden, a že není nutné vyrazit do daleké tramtárie - úžasná panoramata čekají i celkem blízko!

Itinerář

1.
den
Den první

Start v ranních hodinách z Olomouce (možnost přijet prvním ranním vlakem z Prahy). Čeká nás zhruba 100 km do beskydského centra Ostravice, kde po ubytování se vyrazíme ještě na Lysou, Smrk či nějaké další pěkné místo v okolí.

2.
den
Den druhý

Z Beskyd se na cca 80 km přehoupneme přes hranici a po pěkných cestách dorazíme do Janošíkovo rodiště – Terchové. Tady nás kromě poctivé mísy bryndzových halušek čeká taky vycházka na Malý či Velký Rozsutec nebo v případě únavy alespoň na terchovskou rozhlednu s krásným výhledem na hřeben Malé Fatry.

3.
den
Den třetí

Čeká nás posledních zhruba 120 km do našeho cíle – k Popradskému plesu obklopenému tatranskými velikány. V případě zájmu je cestou možné ještě udělat zastávku pod Velkým Chočem a vystoupit na jeho vrchol.

4.
den
Den čtvrtý

Pro někoho možná čas na relaxaci u plesa a prohlídku nedalekého symbolického cintorína, pro další příležitost vyrazit poznávat vysokotatranské krásy – přímo nad plesem se vypíná majestátná Ostrva, nedaleko jsou krásná Hincovo plesa a třešničkou pak může být výstup na vrchol Rysy, které jsou jednak nejvyšším vrcholem s turistickým chodníkem a zároveň nejvyšším bodem Polska. Cestou k vrcholu se k občerstvení nabízí nejvyšší vysokohorská chata – Chata pod Rysy s osobitým chatárem Viktorem.

5.
den
Den pátý

Je čas dokončit, co se nestihlo předchozího dne, zapít dosažené vrcholy, doplnit ztracené živiny a pořádně se pokochat. V odpoledních hodinách nás čeká posledních 30 cyklokilometrů do Popradu, kde po večeři naložíme kola do nočního vlaku a vydáme se zpět k domovu.

Tvůj průvodce

Tomáš Zaplatílek

Tak trochu blázen co rád poznává nejrůznější kouty světa, a to nejraději ze sedla svého kola.

Nejlépe se cítí v divokých horách, kde je někdy dokonce ochoten i kolo odložit a užívat si tu krásu po svých.

Po Evropě a blízkém východě si oblíbil jihovýchodní a střední Asii, ale jeho největší srdcovkou zůstává v Himalájemi sevřený indický Ladakh.

Obtížnost a výbava

Pro koho je akce určena?

Pro aktivní lidi, kteří mají rádi cyklistiku a pěkné hory. Bude fajn, když pro Tebe 100 kilometrů za den na kole (po silnici v nepříliš náročném terénu) nebude hrana. Nemusíš se ale bát žádného vražedného tempa, nejde o závody, ale užít si to.

Pokud jsi nadšenec a nebudeš mít dost, můžeš turistiku vyměnit za horský běh, traily k tomu budou vybízet.

Naopak pokud toho budeš mít dost, dají se výlety zkrátit, upravit…

Výbava

Bude to chtít kolo - ideálně silničku, gravel nebo trekingové, na které si budeš schopen zabalit věci na pět dní (spaní řešit nemusíš a jídla bude dost po cestě, takže vlastně stačí bunda, boty na trek a kartáček :-) )

Ubytování a strava

Ubytování

Vždy v teple, pod střechou a s možností osprchovat se.

Strava

Co se cestou namane

Co je a není v ceně

Co je v ceně

 • Ubytování
 • Informace k trase
 • Služby průvodce

V ceně není

 • Doprava
 • Jídlo a pití
 • Cestovní pojištění

Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Doplňující informace

 • Ubytování 2x po cestě, 2x v cíli přímo u Popradského plesa
 • Mimo cenu doprava na start (Olomouc) a z cíle (Poprad)
 • Covid info - současné situaci je cesta na Slovensko poměrně problematická (testy, karanténa,...). Zároveň je i komplikované ubytování jak v ČR tak na Slovensku. Pokud by se ale situace zlepšila, určitě se pokusíme akci uspořádat. Vývoj průběžně sledujeme, díky za trpělivost!

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

Zatím bez termínů
6 000 Kč