Hike & bike přes hory do Tater

všemi nástrahami tě provede Tomáš Zaplatílek

  • Propojení cyklistiky horské turistiky
  • Na kole z Olomouce do Vysokých Tater.
  • Pěší výlety po Beskydech, Malé Fatře.
  • Dva dny tůr ve Vysokých Tatrách
  • 5 dní plných akce
  • Malá skupinka (Max 7 lidí)

Výlet „za humny“ pro aktivní lidi, kteří mají rádi kolo a hory. Z hanácké metropole Olomouc se pomocí vlastních sil přesuneme do Vysokých Tater. Během cesty nás čekají krásné výlety po Beskydech, Malé Fatře a možná se podíváme i na úchvatný Velký Choč. V cíli se po dva dny budeme vydávat na pestré výlety v samém srdci nejmenších, ale také jedněch z nejkrásnějších velehor v Evropě. Sám budeš překvapen, kolik se toho dá stihnout za necelý týden, a že není nutné vyrazit do daleké tramtárie - úžasná panoramata čekají i celkem blízko!

Itinerář

1.
den
Den první

Start v ranních hodinách z Olomouce (možnost přijet prvním ranním vlakem z Prahy). Čeká nás zhruba 100 km do beskydského centra Ostravice, kde po ubytování se vyrazíme ještě na Lysou, Smrk či nějaké další pěkné místo v okolí.

2.
den
Den druhý

Z Beskyd se na cca 80 km přehoupneme přes hranici a po pěkných cestách dorazíme do Janošíkovo rodiště – Terchové. Tady nás kromě poctivé mísy bryndzových halušek čeká taky vycházka na Malý či Velký Rozsutec nebo v případě únavy alespoň na terchovskou rozhlednu s krásným výhledem na hřeben Malé Fatry.

3.
den
Den třetí

Čeká nás posledních zhruba 120 km do našeho cíle – k Popradskému plesu obklopenému tatranskými velikány. V případě zájmu je cestou možné ještě udělat zastávku pod Velkým Chočem a vystoupit na jeho vrchol.

4.
den
Den čtvrtý

Pro někoho možná čas na relaxaci u plesa a prohlídku nedalekého symbolického cintorína, pro další příležitost vyrazit poznávat vysokotatranské krásy – přímo nad plesem se vypíná majestátná Ostrva, nedaleko jsou krásná Hincovo plesa a třešničkou pak může být výstup na vrchol Rysy, které jsou jednak nejvyšším vrcholem s turistickým chodníkem a zároveň nejvyšším bodem Polska. Cestou k vrcholu se k občerstvení nabízí nejvyšší vysokohorská chata – Chata pod Rysy s osobitým chatárem Viktorem.

5.
den
Den pátý

Je čas dokončit, co se nestihlo předchozího dne, zapít dosažené vrcholy, doplnit ztracené živiny a pořádně se pokochat. V odpoledních hodinách nás čeká posledních 30 cyklokilometrů do Popradu, kde po večeři naložíme kola do nočního vlaku a vydáme se zpět k domovu.

Tvůj průvodce

Tomáš Zaplatílek

Tak trochu blázen co rád poznává nejrůznější kouty světa, a to nejraději ze sedla svého kola.

Nejlépe se cítí v divokých horách, kde je někdy dokonce ochoten i kolo odložit a užívat si tu krásu po svých.

Po Evropě a blízkém východě si oblíbil jihovýchodní a střední Asii, ale jeho největší srdcovkou zůstává v Himalájemi sevřený indický Ladakh.

Obtížnost a výbava

Pro koho je akce určena?

Pro aktivní lidi, kteří mají rádi cyklistiku a pěkné hory. Bude fajn, když pro Tebe 100 kilometrů za den na kole (po silnici v nepříliš náročném terénu) nebude hrana. Nemusíš se ale bát žádného vražedného tempa, nejde o závody, ale užít si to.

Pokud jsi nadšenec a nebudeš mít dost, můžeš turistiku vyměnit za horský běh, traily k tomu budou vybízet.

Naopak pokud toho budeš mít dost, dají se výlety zkrátit, upravit…

Výbava

Bude to chtít kolo - ideálně silničku, gravel nebo trekingové, na které si budeš schopen zabalit věci na pět dní (spaní řešit nemusíš a jídla bude dost po cestě, takže vlastně stačí bunda, boty na trek a kartáček :-) )

Ubytování a strava

Ubytování

Vždy v teple, pod střechou a s možností osprchovat se.

Strava

Co se cestou namane

Co je a není v ceně

Co je v ceně

Ubytování
Informace k trase
Služby průvodce

V ceně není

Doprava
Jídlo a pití
Cestovní pojištění
Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Doplňující informace

Ubytování 2x po cestě, 2x v cíli přímo u Popradského plesa

Mimo cenu doprava na start (Olomouc) a z cíle (Poprad)

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí
průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické
dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní
zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

4. červen 2021
od 6 000 Kč
Zobrazit termíny