Čištění řeky Svitavy

všemi nástrahami tě provede Zdenda Procházka

  • Udělejme si výlet do údolí řeky Svitavy a ukliďme ekologickou zátěž, kterou člověk stvořil a ve většině případů zahodil, voda sebrala a zachytila na svých březích a zátočinách.
  • Sejdeme se v Blansku, rozdělíme po skupinkách po čtyřech, dodávka s vybavením a pytli nás rozveze na daný úsek.
  • Akce je nezisková v rámci celorepublikové iniciativy Ukliďme Česko

      V korytě řeky Svitavy je mnoho věcí, co tam být nemají. Jestli Ti to není cizí, zkus nám pomoci řece vrátit její původní přirozenou krásu. Možná si odsud něco odvezeš: tenisák pro psa, softballový míček, funkční nebo opravitelnou věc. A jestli jsi příznivec recyklování, možná budeš překvapen, kolik skleněných lahví od vína se může vyskytnout v řece na dvou kilometrech pod Blanskem.

       Při plavbách všemi možnými jihomoravskými toky jsem nikde neviděl tolik ledňáčků říčních jako na Svitavě. Většina lidí má koryto řeky Svitavy spojené s průmyslovou zátěží Blanska a Adamova, ale mimo tyto regulované části je příroda opravdu nádherná a každou chvíli údolím zní dunění projíždějících vlaků z tunelu do tunelu.

     

 

Itinerář

1.
den
Sraz v 10:00 v Blansku na parkovišti před nádražím

jednotlivé úseky: Blansko - ústí Šebrovky (silniční moc) ústí Šebrovky (silniční most) - Adamov nádraží Adamov nádraží - Bílovice Na místo začátku a od konce budete dopraveni dodávkou zpět do Blanska nebo po dohodě do Brna

Tvůj průvodce

Zdenda Procházka

Zdenda čerstvě opustil stálé a stabilní slévárenské zaměstnání a rozhodl se plně věnovat Albertovým projektům. V Siru Foggovi se bude objevovat spíše jako organizátor aktivit, které nemusí být přímo spojeny s cestováním. Akce se snaží plánovat v předstihu a vyvarovat nečekaným situacím. A v případě když náhodou nastanou, dokáže je v klidu vyřešit.

Obtížnost a výbava

Bude-li dostatek vody, poplujeme na nafukovacích lodích a když ne, půjdeme pěšky podél řeky. Do výbavy určitě lodní pytel a v něm teplé oblečení. Hodit se budou neoprenové boty a oblečení na zašpinění.

Ubytování a strava

Jedná se o jednodenní akci, kdy ubytování a strava nejsou součástí. Vemte si svačinku s sebou.

Co je a není v ceně

Co je v ceně

  • Pytle na odpad, rukavice a odvoz odpadu
  • Doprava z Blanska na úsek čištění a zpět

V ceně není

  • Individuální doprava do místa srazu
  • Povinný antigenní test - zdarma
  • Příspěvek na pohonné hmoty 100 Kč. Nevyužité peníze budou odeslány jako podpora projektu Ukliďme Česko.

Dopravu do místa začátku dobrodružství si zajišťuješ ty. Průvodce ti ji pomůže výhodně zařídit s ohledem na tvé požadavky a potřeby.

Doplňující informace

 

Vodácké vybavení zdarma zapůjčí Water Element.

Akce se nebude rušit při nízkém vodním stavu. Alternativní řešení je čištění z břehu.

Akci je možno zrušit podle aktuální epidemiologické situace, akce ovšem proběhne individuálně na vlastní nebezpečí.

Proč si vybrat dobrodružství na SirFogg.com

Nezávislí průvodci

Průvodci, se kterými tě propojíme, jsou nezávislí profesionálové. Nejsou omezováni cestovními kancelářemi a peníze, které za výlet platíš, jdou rovnou jim.

Autentické dobrodružství

Prozkoumej místa a komunity, kam se jen tak nedostaneš. Průvodci mají hluboké znalosti místních poměrů a vše ti ukáží opravdu zblízka.

Unikátní zážitek

Každé dobrodružství je důkladně naplánované, abys mohl navštívit výjimečné lokality a užít si výlet plný nových zážitků, objevů a zkušeností.

Zatím bez termínů
0 Kč